Znajdź sobie faceta... a nie! Hobby!

By | 10:04 154 comments


Asia pomiędzy zajęciami zamiast wysyłać zdjęcia na Snapchatcie wyjmuje swoje magiczne druciki i z prędkością światła przebiera paluszkami, aż kręci Ci się w głowie od samego patrzenia. Wszyscy znajomi zostali już obdarowani mięciutkimi, wełnianymi skarpetami w pingwinki czy inne żabki.
Jacek na imprezach zaprzyjaźnia się bliżej z butelką wypełnioną napojem po którym ciężko jest ustać na jednej nodze, a często i na obydwu. Co więcej czule tuli do siebie nie tylko swoją lecz wszystkich zaproszonych gości. Jednak nie robi tego dla uzyskania weselszego nastroju do zabawy i stania się królem parkietu wykonując pijacką wersję moon walku do przebojów Michaela Jacksona. Każdą bierze do ręki, z nadzieją, że znajdzie nowy nabytek do swojego albumu. Tak tak, kiedy inni kolekcjonują ,,zgony" na wspólnych zabawach, on zdobywa kapsle, które stanowią jego kolekcje.
Kiedy inni skaczą przez płotki czy zbierają ślimaki, Ty siedzisz na kanapie oglądając powtórki ,,Jaka to melodia". Znasz je do tego stopnia, że sam rozpoznałbyś każdą piosenkę po zaledwie po jednej nucie. Ewentualnie siedzisz przed monitorem, a jedyny ruch jaki wykonujesz jest ten kiedy opierając palec o scroll w myszce przewijasz kolejne obrazki na Demotywatorach. Nagle po paru godzinach uświadamiasz sobie, że przejrzałeś ich 87 stron. Jeszcze dwieście i możesz iść spać z poczuciem spełnienia. 

Jeżeli każdy Twój dzień jest powieleniem kolejnego, a różnica polega wyłącznie na wyborze smaku chrupek, które pogryzasz podczas spędzania czasu przed szklanym ekranem to wpis dla Ciebie! Zdaje sobie sprawę, że brzmię trochę niczym uśmiechająca się pani z telezakupów, która próbuje zachęcić do zakupienia mopa obrotowego, który rozprawi się z każdą plamką na Twoim nowym dywanie przed którym każesz zdejmować buty zaproszonym gościom. Pierwsze co to podźwignij się z wygrzanej kanapy. Może być ciężko, ponieważ spędzasz w niej tyle czasu, że stanowicie już związek małżeński na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie. Tak, zdaje sobie sprawę, że zaczynamy naprawdę poważnie, ale spokojnie, zapewniam Cię, iż to najtrudniejsza z czynności, które musisz wykonać. Wstałeś? Już możesz sobie w nagrodę zjeść ciastko (okej trzy...) byle szybko, bo zaczynamy!

1. Rób to co lubisz
Wydaje się to banalne i oczywiste jak fakt, iż wyjście do sklepu jedynie po bułki skończy się na pełnym koszyku, w którym będzie prawdopodobnie wszystko... oprócz pieczywa. Jednak często na siłę szukamy rzeczy, które mało nas interesują lub są dla nas zupełnie obojętne. Zmuszamy się do nauki gry na fortepianie, ponieważ to takie cool. Nieważne jest iż zamiast muzyki klasycznej preferujesz disco polo, a z Twojego odtwarzacza zamiast Symfonii B-dur Mozarta płynie: ,,Żono moja serce moje". Ostatecznie męczysz się i męczysz, a ostatecznie po miesiącach prób zaprzyjaźnienia się z instrumentem jedyne co potrafisz zagrać to ,,Wlazł kotek na płotek". Zatem zanim rzucisz się w wir poszukiwań pomyśl przede wszystkim co sprawia Ci przyjemność. Sięgnij do czasów dzieciństwa. Kredę, którą rysowałeś kwiatki przed blokiem, możesz zamienić na pędzle i sztalugę, a zabawkowy bębenek, którym doprowadzałeś rodziców do skraju wytrzymałości na prawdziwą perkusję. Każdy marzył o tym, aby zostać gwiazdą rocka więc pozazdrości Ci umiejętności gry może poza sąsiadami, którym będziesz grał lecz na... nerwach.

2. Pobudzaj szare komórki 
Człowiek, który chce odnaleźć pasje w swoim życiu nie może jedynie egzystować i czekać aż na niebie zawiśnie księżyc, aby mógł wreszcie w spokoju oddać się w błogie ramiona Morfeusza. Dlatego jeżeli chcesz zmienić i urozmaicić swoje życie, zacznij od siebie. Czytaj polecane książki, odwiedzaj ciekawe miejsca, wierz mi, że pod pojęciem galeria, nie kryje się wyłącznie handlowa, ale istnieją także takie gdzie zamiast ubrań można podziwiać dzieła znanych i cenionych artystów. Różnica taka, że na bluzeczkę z Zary Cię stać, a na obraz od Picasso niekoniecznie. Wyjdź ze swojej bezpiecznej oazy  jaką jest ukochany pokój i jego cztery ściany do ludzi, otwórz się na nowe kontakty.

3. Bądź prawdziwym poszukiwaczem
Jeżeli jednak nic nie przychodzi na myśl, co sprawia Ci największą przyjemność poza sprawdzania czy wysechł już lakier na Twych paznokciach zasiądź do skarbnicy wszelkich wiadomości i dóbr - Internetu. Sprawdź czy w Twoim mieście nie organizuje się warsztatów, kół zainteresowań czy kursów. Wierz mi, że choć mówisz, że w Twoim mieście nic się nie dzieje, nawet jeżeli mieszkasz w miejscowości nazywającej się ,,Samoklęski małe" i mieszka w niej całe osiemnastu mieszkańców zapewniam Cię, że jest inaczej. Do tej pory jednak omijały Cię takie informacje, ponieważ w wyszukiwarkę wpisywałeś jedynie hasła takie jak: ,,sposoby na ugotowanie parówek w czajniku elektrycznym".

4. Kto pyta nie błądzi
W grupie raźniej prawda? Dlatego też popytaj wśród znajomych czym zajmują się w wolnym czasie. Kojarzysz tę miłą koleżankę, szarą myszkę, której nikt nie zna nawet imienia, ponieważ na przerwach stoi nieśmiało w kącie spoglądając wyłącznie na swoje buty? Może jest mistrzynią Polski w karate. posiada czarny pas i byłaby w stanie powalić największego osiłka w klasie? Jestem pewna, że z chęcią udzieliłaby Ci kilku lekcji bądź wybrała z Tobą na wspólny trening. Potem już nikt nie odważy Ci się odmówić na Twą prośbę spisania zadania domowego! 

5. Próbuj, smakuj, poznawaj
Nikt nie mówi, że Twój pierwszy pomysł musi stać się Twą pasją do końca życia, którą będziesz wykonywać jeszcze w momencie, gdy krzesło zamienisz na bujany fotel, a z gołębim odcieniem włosów nie poradzi sobie nawet najlepsza farba. Próbuj różnych rzeczy, doświadczaj tego co dla Ciebie zupełne nowe , a wtedy znajdziesz to co sprawi Ci największą przyjemność i frajdę.

6. Nie zrażaj się 
Próbowałeś chodzić na szczudłach, zbierałeś ulotki z supermarketów i nic. Wszystko robiłeś dzień, dwa, góra tydzień po czym po pierwszej ekscytacji następowała nuda i odkrywałeś, że to nie to? Nie rezygnuj, szukaj dalej, możliwości jest tysiące i dla każdego znajdzie się jego własna nisza.

Moja droga w poszukiwaniu pasji
Moim pomysłom nie było końca! Osobiście podejmowałam się niezliczonej ilości rzeczy. Wiele lat trenowałam lekkoatletykę i biegałam po pagórkach przygotowując się do zawodów przełajowych w śniegu po kolana bądź do znudzenia robiłam dziesiątki kółek na stadionie. Kręciłam wszystkimi częściami ciała w różnych tanecznych stylach - od tych gdzie przybierałam szerokie spodnie dresowe, po wymachiwanie pomponami w kusej bluzeczce. Ile miałam sił w płucach wykonywałam dźwięki próbujące przypominać śpiew w szkolnym zespole muzycznym wykonując ambitne piosenki typu: ,,Hula hop to taka gra, którą każde dziecko zna!" jak i w kościelnym chórze. W kołach teatralnych zazwyczaj grałam złe wróżki i królowe - nie mam pojęcia dlaczego. Zawsze marzyła mi się oczywiście rola królewny, zwłaszcza, że aktorka, która dostawała taką kwestię miała zawsze najładniejszą sukienkę... i koronę! Pocieszałam się jednak jednak, że ,,złe charaktery" to zawsze główne role, a śpiąca królewna przez większość spektaklu leżała i ,,grała", że śpi. To jednak nic w porównaniu z życiowym wystąpieniem mojej koleżanki grającej... drzewo.
Próbowałam także gry na gitarze i co prawda drugim Hendrixem nie będę jednak nadal coś tam zabrzdękam. Niemniej moja miłość do instrumentu w okresie kiedy byłam nastolatką kłóciła się z miłością do długich i wypielęgnowanych paznokci. Sami rozumiecie, z czegoś trzeba było zrezygnować... gitara poszła do szafy. Oczywiście żartuję! Obecnie chyba nie zaskoczę nikogo, że moją pasją jest... to miejsce. Mój mały kawałek w internetowej sieci. :-)

Choć wiele z tych zajęć dziś już nie wykonuję, to nie żałuję absolutnie ich podejmowania. Doświadczyłam nowych rzeczy, spędziłam cudownie czas, poznałam niezwykłych ludzi z którymi przyjaźnię się do dziś i mam wspaniałe wspomnienia. Dlatego zachęcam Was do pobudzenia kreatywności i wyjścia z zaciemnionego mieszkania w którym może ciepło i wygodnie, ale po pewnym czasie jakże: nudno!


Podzielcie się swoimi pasjami, chętnie odkryje nowe pomysły na nudę! 
Może jednak macie problem ,,co by tu porobić"? 
Czekam na burze mózgów w komentarzach, może mnie ktoś zaskoczy? :-)Nowszy post Starszy post Strona główna

154 komentarze:

 1. Wiele lat szukałam swojej pasji - może to dziwne, ale uwielbiałam się uczyć i w tym się spełniałam. Wciąż jednak zazdrościłam tym uprawiającym sporty, należącym do różnych klubów itp. Szukałam sama. Należałam do amatorskiego teatru, brałam lekcje angielskiego, uprawiałam zbieractwo wszelakie. Dawało mi to wielką radość, ale zmieniło się - jak ja. Teraz moją ogromną pasją jest rękodzieło (kartki, zakładki, opakowania na prezenty), czytanie i pisanie. Bez tego nie wyobrażam sobie życia. Naprawdę, gdyby ktoś teraz zabrał mi wszystkie książki i materiały do scrapbookingu nie wiem co poczęłabym z ogromem czasu! Nie ma dnia, nie ma nawet godziny, bym nie pisała albo nie czytała. Długo szukałam tej pasji (choć czytałam od zawsze), ale teraz daje mi ogromne spełnienie. I rzeczywiście - polecam szukać swojego miejsca, swojego hobby, swojego spełnienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wcale nie brzmi dziwnie, ponieważ ja też uwielbiam się uczyć i dla mnie to czysta przyjemność np. nauka nowego języka. :-) Rękodzieło bardzo mi się podoba i sama chętnie dałabym wyraz swojej ,,artystycznej" duszy i coś wykonała własnoręcznie. :D Takie rzeczy DIY sprawiają najwięcej satysfakcji! :-) Też zdecydowanie to polecam i cieszę się, że masz swoje hobby, które daje Ci tyle radości. :-)

   Usuń
 2. Ja osobiście uwielbiam wszystko co związane z pazurkami, jest to moja pasja. Mimo, że studiuję ekonomię chcę pójść w kierunku kosmetologi, jedno nie wyklucza drugiego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie jedno nie wyklucza drugiego! Może te zainteresowania różnią się od siebie, ale mimo wszystko da się je pogodzić. :-)

   Usuń
 3. Człowiek może całe życie szukać swoich pasji :-) I nie warto rezygnować z poszukiwań, bo w końcu znajdzie się coś, co się lubi :-)
  Moimi pasjami jest przede wszystkim blog, gotowanie, pieczenie, makijaż i fryzury :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie nie warto się poddawać za to warto poszukiwać. :-)
   W takim razie chętnie wproszę się do Ciebie na coś pysznego. :P

   Usuń
 4. Ooo, to dobry kopniak do sporządzenia naszych list. Miałyśmy się nimi wczoraj wymienić, ale mi wypadła choroba i trochę nie miałam głowy. What's your excuse? ;>

  Moje pasje to za dużo powiedziane, bo w tej chwili mam dwie: pisanie i bloggowanie, ale lubię:
  1. Zbierać ulotki z supermarketów i gazety, a potem wycinać produkty/elementy i tworzyć kolaże;
  2. Prowadzić pamiętnik(i);
  3. Przeglądać blogi o słodkościach;
  4. Oglądać i oceniać filmy na Filmwebie (uzależnienie :D);
  5. Robić zakupy rzeczy do domu;
  6. Tworzyć nieskończenie wiele list wszystkiego: zakupów, rzeczy do zrobienia, planów, marzeń, poznanych osób... no, serio wszystkiego (so wired);
  7. Być fotografowana/grać... wiesz gdzie :P;
  8. Śnić i pamiętać to;
  9. Jeździć autostopem!;
  10. Jeździć na koniach;
  11. Pływać i kłaść się na wodzie (nie każdy umie, co uważam za dziwne i podejrzane);
  12. Latać (no... przesadziłam ;));
  13. Bawić się w wesołych miasteczkaaaach \o/.

  Starczy :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorę się do roboty i sporządzam listy. :*
   Pisanie i blogowanie to tak jak u mnie, piątka!
   Ja jedynie czytam ulotki i staram się zawsze znaleźć coś ciekawego w sklepach. :P Pamiętniki również prowadziłam niegdyś, wiele wiele lat... Chętnie bym do tego wróciła. :-) Blogi oczywiście uwielbiam. Za filmami nie przepadam jednak seriale jak najbardziej. Zakupy... jak ich nie kochać? Ja z kolei kocham robić zdjęcia, a nie lubię pozować więc dobrałyśmy się idealnie! Ja będę dzierżyć aparat, a Ty mi pozować! :D
   Sny mam często dziwne, czasem piękne, zawsze na szczęście je rano pamiętam. :-)
   Autostopem nie jechałam nigdy i pewnie miałabym problem z odważeniem się. :D Na koniu niestety też nigdy nie jeździłam... nawet na kucyku, którym można się było przejechać NA MOIM WŁASNYM PRZYJĘCIU komunijnym...
   Wesołe miasteczka lubię choć rzadko też kuszę się na te największe karuzele. :D Mimo, że kocham wysokość! Bardziej obawiam się jednak szybkości. :P
   Ciekawe masz te rzeczy, które Ci sprawiają przyjemność nie powiem. :-)

   Usuń
 5. niestety nie znam słowo nuda, zawsze po prostu zawsze mam coś do roboty albo znajdę sobie zajęcie, taką osobą już jestem... nie potrafię robić drzemek w ciągu dnia, poleżeć i popatrzec w sufit bo mi szkoda sekundy do sekundy... to jest mega wyczerpujące ;) Pośpię góra do 7,30 bo mnie wyrzuty męczą że nie zdąże wszystkiego zrobic, że dzien marnuje... brakk słów :D Pasje? Hmm gotowanie, zakupy, czytanie pierduł, oglądanie pierdół, liczenie, testowanie, podróże... sporo tego ale nic konkretnego ;) Ty masz jakieś typowe hobby? :D Hahaha co do tytułu odrazu mi się skojarzył mój wujek ze wsi z pytaniem obejmującym mnie ramieniem: masz jakiego tam? kiedy wesele? =.=

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dobrze, że nie tracisz czasu na bezużyteczne i bezproduktywne siedzenie. :-) Mam to samo - nie usiedzę w jednym miejscu. Nawet wstaje punkt 9, bo szkoda mi czasu na spanie, mam dokładnie to samo! Jak za długo śpię to mam wyrzuty sumienia, że tracę dzień. :-) Ciekawe te pasje! W związku z gotowaniem wpraszam się do Ciebie na dobry deser. :P
   Lubię robić dużo rzeczy - spędzać czas aktywnie, kocham sport, dobre książki, uwielbiam pisać, co widać na tym blogu oraz rysować. :-)
   Nie cierpię takich pytań... znam to. :-)

   Usuń
  2. O matko, również uwielbiam listy. Podobno to objawi mojej nerwicy natręctw, ale moim zdaniem - jedynie organizacji - nieważne czego listy dotyczą;)

   Usuń
  3. Że niby listy to z nerwicy natręctw! o nie a ja sobie tłumaczyłam, że tym, że właśnie taka zorganizowana jestem xDDD Z listami to przesadzam na samym telefonie mam multum :D Wpraszaj się kiedy chcesz ale ostrzegam jak robię dla kogoś zawsze coś spartole ;) No właśnie! Widzisz każdy mi to chwali i mnie w tym utwierdza, a ja zataczam błędne koło bo chciałabym kiedyś wypocząć :D Jesteś do mnie podobna :* A pisz jak nawięcej bo kocham czytać takie artukuły tym bardziej, że z większością się utożsamiam... często jestem w szoku, jakbyś do mnie pisała :D Rysujesz? Wstaw kiedyś jakieś obrazki proszę :) Pytania wujostwa the best :)

   Usuń
  4. Ja tam się będę usprawiedliwiać, że to sprzyja dobrej organizacji. :P
   Ja kocham pisać więc zdecydowane będę to robić, co do malowania też kiedyś coś wstawię, bardzo chętnie. :-) Cieszę się, że myślimy podobnie i mamy podobny gust i poglądy moja bratnia duszyczko!

   Usuń
  5. ech... tak mnie bronisz choć wcale nie zasługuje! Wstaw będę czekać! Bratna duszyczko? Aż mnie ścisnęło w środku... naprawdę nie zasługuje, ale dziękuje :*!

   Usuń
  6. Zasługujesz na znacznie więcej!
   Przytulam ,,przez ekran" :*

   Usuń
  7. odwzajemniam uścisk ,,tuli ekran xD" ;)

   Usuń
 6. Pasja to coś co uskrzydla na całe lata świetlne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie powiedziane - oczywiście się zgadzam. :-)

   Usuń
 7. lekkoatletyka, jej, ale bym chciala moc tak po prostu biec przed siebie, to musi byc fajne, ale astma niestety

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kocham sport od małego. Ojej biedna. Współczuję, że z powodów zdrowotnych nie możesz pozwolić sobie na to... :( Jednak zdrówko najważniejsze!

   Usuń
 8. Moje pasje zmieniają się w zawrotnym tempie, nie przywiązuję się do nich szczególnie :)
  Najpierw w dzieciństwie zbierałam karteczki do segregatorów, potem zaczęłam grać na gitarze, śpiewać (nawet do tego stopnia, że udało mi się wydać płytę), później poznałam mojego P. i pasje mi się muzyczne rozmyły, ale za to zaczęłam trenować boks, potem były motocykle, później bieganie i fitness. Ważne tylko by, nie przesłaniały całego świata i łączyły przyjaciół, rodzinę czy partnera a nie dzieliły :)
  Obecnie jestem na etapie zdobywania górskich szczytów :) Ale to pasja, której nie mogę się oddawać tak często jakbym chciała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto w dzieciństwie nie zbierał karteczek! :D Widzę, że mamy podobne pasje - jak nie śpiew to sport. :-) Masz racje, pasje nie mogą nam jednak zabierać całego czasu, są bowiem ważniejsze wartości w życiu jak partner, rodzina i przyjaciele.
   Wow, zazdroszczę! Ja niestety mam do gór tak daleko...

   Usuń
 9. Oj, mam dość sporo zainteresowań... czasem aż za dużo chciałabym wiedzieć i umieć ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobnie stąd musiałam wypróbować tyle rzeczy! :D

   Usuń
 10. Ja mam pasję od małego dziecka i tu nie żartuję, bo od momentu gdy zaczęłam mówić to pokochałam konie. Pieluszki z konikami, rajtki, ciuszki, zabawki, pluszaki, miseczki, kubeczki...WSZYSTKO w konie :P Do tej pory mój pokój wygląda jak mała stajnia, pełno w nim koni i ja sama jestem wiecznie nimi zajęta ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę, bo zawsze marzyłam o tym, aby jeździć konno. :-) Super!

   Usuń
 11. Moją pasją są kosmetyki o raz wszystko co dotyczy problemów skórnych! Mam problem z tądzikiem i okazało się, że szukanie antidotum na niego na własną rękę stało się moim uzależnieniem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ciekawa pasja, ja też lubię kosmetyki niestety średnio potrafię ich używać... :P Za to wszelkie maseczki, peelingi i kremy stosuję nałogowo! Fajnie, że udało Ci się połączyć ,,przyjemne z pożytecznym" :-)

   Usuń
 12. Moją pasją są podróże :) jednak jeszcze muszę popracować nad jej rozwinięciem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uwielbiam podróże! Kiedyś oddam się tej pasji całkowicie. :P

   Usuń
 13. Nie wiem co to znaczy nudzić się :D Nie usiedzę w miejscu i zawsze się gdzieś spieszę, może dlatego, że uwielbiam robić wiele rzeczy i nie potrafię skupić się na jednej pasji .. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie znam tego pojęcia... Pewnie też i ja dlatego tyle rzeczy musiałam spróbować. :-)

   Usuń
 14. Ja mam jedną pasję, dzięki której każdy dzień jest inny, czyli czytanie książek. Dzięki nim przenoszę się w zupełnie inne światy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uwielbiam książki, mogę czytać i czytać i nigdy mi się to nie znudzi. :-) Przeczytałam już tyle, że naprawdę mam problem z wyszukiwaniem nowych tytułów! :-)

   Usuń
 15. Nie potrafię się nudzić, zawsze mam coś do zrobienia lub znajduję sobie przyjemne zajęcie :) Hobby lepsze niż facet :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam identycznie! Posiadanie pasji, która sprawia nam przyjemność jest niesamowita. :-)

   Usuń
 16. To możemy przybić sobie piątkę! Też zawsze próbowałam tego, co akurat miałam okazję. Do części zajęć nigdy nie wróciłam, a cześć pasjonuje mnie do dzisiaj. Jednej drogi życiowej jeszcze nie obrałam - mam jeszcze czas na próbowanie ;) A kto wie, może w przyszłości nie będę mogła wszystkie zainteresowania ze sobą pogodzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że u Ciebie jest podobnie! :-) Zgadzam się, powinniśmy próbować jak najwięcej, a nie zamykać na jedną wyłącznie opcje. :-) Bardzo trafna uwaga!

   Usuń
 17. Nas zawsze interesowały rzeczy inne niż wszystkich. Pamiętamy jak zupełnie oszalałyśmy na punkcie filmów Indyjskich oraz historii i kultury tego kraju (to było długo przed tym jak tandetne i stare filmy Bollywood można było kupić w gazecie za 10zł). Zorganizowałyśmy grupę taneczną, w której uczyłyśmy koleżanki nowoczesnego tańca indyjskiego. Zatańczyłyśmy na paru akademiach szkolnych i nawet szyłyśmy stroje!. Jednak skończyło się gimnazjum. W liceum pojawiła się dodatkowo Korea (bo ile można czytać o Indiach? :P). Dramy i filmy totalnie pasowały w nasze gusta. Do tego K-pop to już w ogóle idealny do tańca i oglądania (jak tu nie oglądać tańczącego 10 osobowego boysbandu gdzie co drugi bez koszulki haha xD). Muzyką zarażałyśmy naszych kolegów a oni nas Japońską mangą i anime. Do dziś pamiętamy nasze "zloty fanów" gdzie oglądaliśmy klasyki :). Gdy przyszły studia doszło dodatkowo zdrowe odżywianie spowodowane chorobą jednej z nas. Jednak to był pierwszy krok do zainteresowania, które dadzą nam zajęcie na prawdopodobnie całe życie. Blog mamy nadzieję, że będzie trwał jak najdłużej i przyniesie nam dużo doświadczenia.
  Zawsze zastanawiałyśmy się jak ludzie w naszym wieku bez żadnych zainteresowań skonstruują swoją przyszłość? Skoro impreza, muzyka disco i piwo to ich cały teraźniejszy świat? Tak całe życie nie może wyglądać. Szkoda nam ich, bo nigdy nie będą czerpać z życia tego co kochają i co przynosi im szczęście i przyjemność :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też zawsze lubiłam czytać o różnych kulturach. Stąd chyba takie moje zamiłowanie do mitologii - podobało mi się zawsze jak różne ludy tłumaczą sobie pewne rzeczy poprzez swoje wierzenia. O proszę chciałabym zobaczyć te wasze tańce! :D
   Przykro mi, że spowodowane to było chorobą jednak to bardzo dobra pasja - zdrowe odżywianie. Też się tym interesuję.
   Blog mam nadzieje, że będziecie prowadzić zawsze, a przepisy wcielicie w życie w Waszej kawiarni! :-)
   Też tego nie rozumiem jak można żyć bez zainteresowań... Trzeba się rozwijać, poznawać nowe rzeczy i czerpać z nich przyjemność. :-)

   Usuń
 18. Ja miałam w życiu kilka pasji... jedna zastępowała drugą. Obecnie stanęło na fotografii i blogowaniu, choć ta pierwsza odkąd przeprowadziłam się za granicę troszkę się uśpiła. Druga za to - odżyła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blogowanie faktycznie widać, że jest Twoją pasją, podobnie jak fotografia. Widzę, że mamy podobne zainteresowania. :-)

   Usuń
 19. Moje hobby się nie zmieniło od dzieciństwa, bo lubię rysować :D
  Poza tym kocham czytać książki. Blog też zajmuje mi trochę czasu, ale wśród tych 3 pasji jego ustawiłabym na 3 miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też lubię rysować! :-) Podobnie jak książki i blog. Piątka!

   Usuń
 20. długo poszukiwałam swojej pasji, odnalazłam ją dopiero na studiach i w pełni oddaję się jej już od ponad 4 lat :) mowa oczywiście o blogowaniu i mam nadzieję, że jest to pasja, która będzie jeszcze trwać latami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam nadzieje, że będziesz dalej prowadzić tak wspaniałego bloga, powodzenia! :-)

   Usuń
 21. Kreatywna z Ciebie dziewczyna:) ja też pasji miałam i mam chyba aż nadto, tylko czasu brak i zawsze któraś z nich musi ucierpieć, ostatnio staję na uszach, żeby pogodzić blogowanie z pracą i życiem osobistym. Kiedyś moją pasją była muzyka, skończyło się na podstawówce muzycznej (teraz mam zamiar zacząć robić bity;), sport uwielbiałam od zawsze - głównie pływanie i siatkę, dużo też rysowałam, więc skończyłam architekturę, która w trakcie studiów mi się "przejadła" ale ostatnio, po długiej przerwie zastanawiam się nad powrotem do zawodu (który był kiedyś pasją), a i jeszcze ubrania chciałabym projektować (może wreszcie miałabym ciuchy takie jak chcę - w 100%), ale czas - nie ma szans, by udało mi zrobić to wszystko, przynajmniej nie od razu;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję! Fakt ciężko pogodzić bloga i codzienne obowiązki...
   Muzykę też uwielbiam, wow bity! Czekam na jakieś próbki. :P
   Sport podobnie jak u Ciebie to również moja pasja aczkolwiek raczej lekkoatletyka. :-)
   Projektowanie też mi się bardzo podoba i tu chętnie też zobaczyłabym Twoje dzieła. :-)

   Usuń
 22. Moja pasja dopiero po wolutku budzi się we mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobrze, że się budzi! Powodzenia zatem w jej odkrywaniu. :-)

   Usuń
 23. Moją pasją obecnie jest pływanie oraz jazda rowerem. Jednak wcale nie jestem mistrzem w tych dziedzinach. Stanowią jedynie wypełnienie nadmiaru wolnego czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uwielbiam jedno i drugie. :-) Zwłaszcza wyprawy rowerem... Nie bądź taka skromna, jestem pewna, że radzisz sobie w nich świetnie! :-)

   Usuń
 24. Świetny post :) Moimi pasjami i sposobami na nudę to oczywiście wizaż, oglądanie filmików instruktażowych czy poszerzanie swojej wiedzy w tej kwestii jak i oczywiście praca nad szkoleniem swoich umiejętności. :)
  Obserwuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :-) Wspaniale, że masz pasję, w której możesz się rozwijać i wykorzystywać te umiejętności każdego dnia. :-)

   Usuń
 25. Bardzo fajny tekst! Staram się robić jak najwięcej, lecz czasem ogarnia mnie lenistwo, mowie nie mam czasu i przetracam wieczór na głupoty. Z drugiej strony zastanawiam się czy nie za dużo od siebie wymagam, bo ciągle uważam, że mogę więcej i tworze niekończące się listy "do zrobienia", ktore w pewnym stopniu frustrują, bo jest na nich więcej godzin w ciagu dnia ;)

  pozdrawiam
  Humora

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :-)
   Lenistwo i relaks są także potrzebne od czasu do czasu! :-)
   Taaak, mam z tym podobny problem. Stąd tyle na siebie narzucam często. Musimy znaleźć złoty środek. :-)
   Również pozdrawiam!

   Usuń
 26. Kocham książki:)
  A jeśli chodzi o "co by tu porobić" to nie mam na to czasu. Przy małym Bąblu każdą chwilę dla siebie staram się wykorzystać na maksa:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też je kocham, zdecydowanie!
   Haha wierzę, ale to cudowne zajęcie więc pewnie nie narzekasz! :-)

   Usuń
 27. oj demotywatory to daaaawno temu mi sie przejadły... czasem wejdę na podobne portale ale też długo nie posiedzę na nich.... tydzień temu weszłam na czaterie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, trochę się przejadły. :P
   Wow, na czacie nie byłam wiele lat! Jak wrażenia? :P

   Usuń
  2. poznałam kolesia, nieco starszego ode mnie który przyjechał w moje rejony na wakacje... a chcąc zaoszczędzić na noclegu próbował sie do mnie wprosić...

   Usuń
  3. No to nieźle! I co zrobiłaś? :-)

   Usuń
  4. Przypuszczam, że dobrze zrobiłaś... :P

   Usuń
 28. ja kocham blogowanie:D dla Leona wstaję codziennie o 7 rano xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać, że to kochasz! Dziękujemy - my czytelnicy za takie poświęcenie! :-)

   Usuń
  2. od 8 lat jestem w sieci w końcu:D

   Usuń
  3. Wiesz co pierwszego bloga założyłam mając bodajże 10 lat... jak nie mniej. Przez ten czas przewinęło się wiele różnych, aż wreszcie zagrzałam miejsce tutaj i mam nadzieje tak zostanie. :-)
   Wooow, to też masz ładny staż! :D Teraz kolejnych 8 i więcej! :*

   Usuń
  4. ja mam dwa blogi te obecne :) nigdy nic nie kasowałam. tam jest moja przeszłość zapisana ... i uczucia i sentymenty i wszystko :)

   Usuń
 29. Podoba mi się to co napisałaś o szukaniu pasji. Czasem nam się wydaje, że to samo przychodzi (i czasem naprawdę tak jest), ale zazwyczaj trzeba po prostu próbować nowych rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, cieszę się, że Ci się podoba. Trzeba, bo tylko dzięki temu możemy znaleźć coś naprawdę wyjątkowego! :-)

   Usuń
 30. Ludzie często mają marzenia ale boją się robić cokolwiek aby zacząć je realizować.Czasem przyjaciel lub partner daje nam bodziec abyśmy zaczęli robić coś w kierunku nowego hobby. Tak samo było ze mną, zawsze mówiłam że chcę malować obrazy ale nigdy nie mogłam zacząć. Mój partner tyle się o tym nasłuchał iż w końcu poszedł do sklepu i kupił mi sztalugę. Wtedy nie miałam już wyjścia i zaczęłam malować obrazy olejne :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Absolutnie się zgadzam! Wielu osobom po prostu się nie chce lub się boją podjąć nowych rzeczy. Wow, to super, że masz takiego partnera! Super Cię zmobilizował :-) Teraz tylko maluj i pokazuj nam swoje prace! :-)

   Usuń
 31. Świetnie napisany post ! :) Ja mam wiele pasji :)
  Bardzo proszę o poklikanie w linki u mnie w poście,bardzo mi na tym zależy. Jeżeli poklikasz napisz,a ja się odwdzięczę. :)

  http://martynencjatestuje.blogspot.com/2015/08/wishlist-dresslink.html

  OdpowiedzUsuń
 32. Haha te Demotywatory miałam to samo, jak po latach znajomi zrobili wielkie oczy, ze ja tego nie oglądam, musiałam miliony stron nadrabiać :D A w ramach tematu, mam i pasję i faceta :D Buziaki Piękna :**

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha właśnie. :D Cudownie, że masz jedno i drugie, buziaki!

   Usuń
 33. Ja również zwiedziłam wiele wysp moich możliwości i zainteresowań za każdym razem wierząc, że to już te hobby na całe życie. Najpierw był balet, ale niestety moją mamę przerażał fakt, że co miesiąc jesteśmy ważone i restrykcyjnie podchodzą do każdego nabytego miligrama, więc czym prędzej mnie z baletu wypisała, bojąc się, że w wieku lat 14 nie będę grała w jeziorze łabędzim, a leczyła anoreksję. Później była gitara, ale bardziej interesowały mnie wygłupy z koleżankami, niż nauka chwytów, więc szybko się skończyła ta moja pasja. Następnie występowałam w teatrzyku szkolnym, i tak jak Ty, ubolewałam, że nie gram królewny, ale mój zakrzywiony tzw. "rzymski" nos, sprawiał, że nadawałam się do grania wyłącznie czarownic. Później wokal w szkole muzycznej, ale również mi się znudziło. Obecnie pasja jest mój blog, więc historia podoba do Twojej. Czy jednak to będzie ta pasja na zawsze? Nie wiem ...
  Obserwuję Twojego bloga, masz świetny styl pisania, bardzo lekki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę baletu - to piękna pasja, ale wymaga ogromu wyrzeczeń. Nie dziwię się troski mamy... Gitara podoba mi się bardzo. :-) Żałuję, że zaprzestałam nauki.
   Pewnie przesadzasz co do nosa. :P Złe królewny rządzą! :D
   Blog to wspaniała pasja i mam nadzieje, że u Ciebie i u mnie będzie trwała i tylko się rozwijała.
   Ślicznie dziękuję za takie słowa i obszerny komentarz. :-)

   Usuń
 34. Mam sporo zainteresowań. W latach szkolnych próbowałam wielu nowych rzeczy, dzięki temu wiedziałam co lubię a czego nie lubię. Teraz, kiedy studiuję, mam mniej czasu, ale nadal staram się robić nowe rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaak, studia pochłaniają wiele czasu, ale nie mogą być wymówką! :-)

   Usuń
 35. Powiem tak, szukałam szukałam, aż znalazłam. Po drodze były komputery, kosmetyka i masaż. Jednak wróciłam do tego co kocham od dziecka - gotowanie. i mimo, iż nadal tkwię w pracy w biurze i przekładam tony papierów - co poniekąd lubię, bo otaczają mnie ludzie, to i tak marzę, aby to moje gotowanie zmienić w coś poważniejszego. Ale po to są marzenia, aby je spełniać. Kocham zwierzaki, muzykę i dobrą książkę, zachwycam się jak wariatka przyrodą, uwielbiam kwiaty i zioła. Jestem niepoprawną optymistką i z uśmiechem idę do przodu :-) nie odkryłam jeszcze wszystkiego i dlatego lubię podróżować i poznawać nowe miejsca :-) czuję się szczęśliwa i spełniona :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że znalazłaś tę najlepszą! Gotowanie - super. W takim razie wpraszam się na jakiś obiadek. :P To wspaniale, że chcesz dalej się w tym rozwijać, trzymam za to kciuki.
   Też kocham te same rzeczy. Powodzenia w dalszym odkrywaniu!

   Usuń
 36. Ej! Paznokcie też mogą być obiektem pasji, co to za jakieś aluzje o wysychaniu lakieru?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ ja absolutnie nie podważam, że paznokcie mogą być pasją! :-) Sama uwielbiam o nie dbać. To była taka przenośnia, zresztą często używana w społeczeństwie ,,marnotrawienie czasu i długich godzin jedynie na wpatrywaniu się na paznokcie czy wysechł lakier." :-)

   Usuń
 37. Świetny artykuł! Ja także długo poszukiwałam tego co kocham robić, a jak znalazłam to od dwóch lat nie mogę przestać. Powiadają, że Twoja praca jest jak twoja żona, zaś twoja pasja jak kochanka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komplement!
   Cieszę się, że znalazłaś to czego szukałaś.
   Dobrze mówią zatem! :-)

   Usuń
 38. Bardzo mądra dziewczyna z Ciebie. :) Zgadzam się w 100%. Moją pasją też jest mój blog i dopiero po latach studiów i pracy w korpo doszłam do wniosku, że to nie dla mnie i że pasja to to co jest w życiu najważniejsze. Sukcesy biorą się właśnie z pasji. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję. :-)
   Cieszę się, że sukcesy czerpiesz ze swojej pasji, to piękne i tylko tak dalej!

   Usuń
 39. Odpowiedzi
  1. Dziękuję i również pozdrawiam!

   Usuń
 40. Świetne rady. Ciekawy wpis ;)

  http://strongwomeen.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 41. Nie mam niestety czasu na zbyt wiele zajęć, ale na pewno moją pasją jest mój blog, a kiedyś chciałabym się rozwinąć fotograficznie, choć na to potrzeba czasu ;/ Oprócz tego kocham sport (rolkarstwo, rower, narty i snowboard), dobre i zdrowe jedzenie (nie wiem czy testowanie nowych produktów można nazwać pasją ;p) oraz podróże; )

  Widzę, że Ty miałaś mnóstwo doświadczeń w różnych dziedzinach ; )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brak czasu faktycznie może uniemożliwiać wiele rzeczy niemniej jednak kiedy już go znajdziemy, warto poświęcić go na coś produktywnego. :-)
   Również kocham sport i to bardzo, podobnie jak interesuje się eko. :-)
   Faktycznie miałam i bardzo mnie to cieszy!

   Usuń
 42. Odnalezienie pasji nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli ma się dużo zainteresowań. Czasem po prostu wystarczy uświadomić sobie co lubi się robić i zacząć poświęcać temu uwagę. Często mamy jakąś pasję, a nawet nie zdajemy sobie z niej sprawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie mając sporo zainteresowań, można się nieźle pogubić. :-) Niektórzy wolą poświęcić się jednej rzeczy - inni robić ich całe mnóstwo. Zachęcam do jednego i drugiego. :-)

   Usuń
 43. Trafiłaś na osobę (mnie) której siedzenie w miejscu sprawia największą katorgę w życiu. Uwielbiam wyszukiwac eventy w mieście, chętnie wyszukuję okazji do spróbowania czegoś nowego (z najświeższych wykręciłam sobie na kole garncarskim miseczkę). Poza tym lista książek do przeczytania wciąż rośnie. Uwielbiam poznawać nowych ludzi i kolekcjonować wspomnienia. Tyle jeszcze światu do obejrzenia, szkoda siedzieć na kanapie. Chociaż są takie dni kiedy zmęczona po treningu (judo - największa pasja) leżę i kwiczę ze zmęczenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, że mam dokładnie tak samo? :-) Też uwielbiam szukać nowych rzeczy i zgłębiać je i się im poświęcać! Książki podobnie jak Ty są moją ogromną pasją. Lubię też poznawać nowych ludzi i nawiązywać nowe relacje. Świat jest ogromny i nie ma co zamykać się w czterech ścianach! :-)
   Wiadomo, zmęczenie dopada każdego. :-) Judo? Wow, zazdroszczę! Długo już trenujesz, polecasz? :-)

   Usuń
 44. Teraz moja pasją jest gotowanie :) w kuchni spędzam wiele czasu ale gotuję dla mężczyzn mojego zycia ( mąż i synowie) więc mam i faceta i hobby :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieje, że to kiedyś będzie i moja ogromną pasją! :-)
   To wspaniałe hobby i fajnie, że możesz tym także sprawiać radość innym. :-)

   Usuń
 45. Zawsze bardzo miło się Ciebie czyta:) nieraz wszystko to wydaje się bardzo oczywiście a w rezultacie wcale nie jest takie banalne:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie dziękuję!
   Pewnie, że tak. Warto więc sobie o tym przypominać. :-)

   Usuń
 46. Pasja dodaje skrzydeł. ja nigdy nie mam problemu co ze sobą zrobić, a jedynie jak znaleźć na to czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, właśnie tak. Pasja może być nie tylko genialnym sposobem na spędzenie czasu, ale i na poznanie siebie, własny rozwój i lepsze samopoczucie.
   Fakt, czas i dzisiejsze tempo życia nie sprzyja... :-) Zawsze jednak warto znaleźć choć chwilę na to.

   Usuń
 47. Ja w każdej wolnej chwili, żeby nie pochłaniać za szybko książek, zajmowałam się rozwiązywaniem całek albo opracowywaniem algorytmów poruszania się nowoczesnych robotów...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ciekawe muszę przyznać, jestem pod wrażeniem!

   Usuń
 48. wszyscy pisza o snapchacie a ja nie wiem co to w ogole jest;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli Cie to pocieszy to ja też jeszcze nie uległam modzie na niego! :D

   Usuń
 49. Podobnie jak Ty w dzieciństwie robiłam mnóstwo rzeczy. Trochę bo sama chciałam, a trochę tego co chcieli rodzice. Ostatecznie dowiedziałam się co mnie bawi i sprawia radość, a co jest nie dla mnie. Obecnie nadal szukam kolejnych nowych zajęć, bo rozwój jest fajny i potrzebny :) Bardzo dobry artykuł, zgadzam się z każdym słowem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieciństwo to dobry moment właśnie na poszukiwanie pasji. Często rodzice nas wręcz zmuszają do jakiś zajęć jednak po latach dziękujemy im, że zaszczepili w nas miłość do tej pasji. :-)
   Warto szukać, warto! Dziękuję. :-)

   Usuń
 50. moim zdaniem pasje zmieniają się z biegiem lat, ale jednak cały czas trzeba je poszukiwac na nowo :) im wiecej tym lepiej!
  pozdrawiam zaczytana-oczytana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak myślę, że nie warto się zatrzymywać w jednym punkcie. :-)

   Usuń
 51. Super post;) ja czasem próbuję wszystko robić na raz :)Teraz chcę się nauczyć stylizacji paznokci porządnie;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję!
   Wow, ciekawy pomysł. Czekam zatem na efekty pracy nad paznokciami na blogu. :P

   Usuń
 52. Świetny wpis, bardzo podoba mi się styl Twojego pisania:) Co do pasji, to moją oczywiście jest gotowanie:) Poza tym jestem wielką fanką kina i kocham muzykę, w każdym razie zawsze mam coś do roboty:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo pięknie dziękuję!
   Gotowanie to wspaniała pasja. Kino i muzyka również!

   Usuń
 53. Ja uwielbiam make up i kosmetyki... I książki ;) Ale mój facet też mnie kręci ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kosmetyki też uwielbiam choć średnio umiem z nich korzystać poza tymi podstawowymi. :D Książki jak najbardziej też. :-)

   Usuń
 54. Ja właśnie mam milion pomysłów na minutę i masę zainteresowań... zazwyczaj kończy się to tym, że szybko się nudzę i przerzucam na coś innego. Co jest ze mną nie tak?
  Zapraszam na nowy post w słoiczku z miętą KLIK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobrze zatem! Próbujesz dzięki temu nowych rzeczy, a to zawsze na plus. :-) Warto jednak, abyś zainteresowała się czymś na dłużej. :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 55. Nie wiem, co jest, ale rozjechał mi się Twój blog ;c Zrobił się okropnie szeroki i nie mogę wszystkiego przeczytać, bo nie widzę, a nie mam nawet suwaka na dole ;/ I wszystkie ramki są na kupie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To była wina jednego z zamieszczonych tu komentarzy, już wszystko naprawiłam, ale dziękuję za komentarz i czujne oko! :-)

   Usuń
 56. Odpowiedzi
  1. Faktycznie! Twoje przepisy są niesamowite i chętnie, któryś wreszcie wykorzystam! :-)

   Usuń
 57. Mi czas brakuje czasem pomimo tego ze mam wakcje nadal mam napięty grafik ;/.
  Klikniesz w linki w nowym poście będę wdzięczna ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby wakacje, a jednak mnóstwo zajęć, skąd ja to znam!
   Jednak trzeba znaleźć trochę też czasu dla siebie. :-)

   Usuń
 58. Ja uwielbiam blogowanie, ale nie wiem czy mam taką pasję, która sprawia mi jedynie przyjemność. Blogi to cudna sprawa, ale trzeba poświęcić temu wiele pracy :(
  Ptysiablog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba zdecydowanie znam to z autopsji. :-) Niemniej dla mnie to bardzo przyjemna ,,praca"!

   Usuń
 59. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Absolutnie rozumiem sarkazm. ;-)
   Granie na czymkolwiek jest teraz cool, bo ludzie często się zniechęcają, uznają za nudne, bądź im się najzwyczajniej nie chce. :D
   Kurs szybkiego czytania świetna sprawa, też polecam.
   Breakdance jak każdy rodzaj tańca - bardzo fajna sprawa.
   Towarzyski natomiast to moje marzenie, niestety z roku na rok mówię sobie, że jestem ,,za stara".
   Fotografią planuję na poważnie zająć się po ukończeniu studiów dodatkowo. :-)
   Kolarstwo górskie? Nie ma nic piękniejszego naprawdę.
   Okej dziękuję za radę co do zawodu! :D Wiem już co zrobić ze swoim życiem!

   Usuń
  2. Szczytem umiejętności grania dla ludzi jest przejście całego Guitar hero :P.
   Też czytasz szybko? :>
   Pieprzysz, że robisz się stara. A ja Ci powiem, że dojrzewasz - jak wino :3 (tutaj powinno nastąpić odebranie jako komplementu i motywacja, by się wreszcie zapisać).
   Mówiąc poważnie - wiesz, że wyprawka fotografa tak za 10 tysi daje jakieś sensowne możliwości? Aparat za tysiaka jest do dupy.
   Kolarstwo jest piękne? Treningi 3x w tygodniu, niezależnie od pogody, każdy po 1,5h - tylko po to, żeby dojechać do mety na zawodach w środku stawki. Od środka już takie piękne nie jest.
   Ojej...! Jak mi miło :3, że mogłem kogoś nakierować w egzystencjalnym mroku :P.

   Usuń
 60. Ja uwielbiam blogowanie :D a tak to większość mojego wolnego czasu jednak chłopak zajmuje :D
  Ps. mam problem z wyświetlaniem Twojego bloga. Tekst nie dostosowuje się do szerokości mojego laptopa i idzie hen hen za ekran, a na dole nie mam paska do przesuwania żeby przeczytać resztę ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blogowanie też uwielbiam więc rozumiem Cię w stu procentach. :-)
   Tak tak dziękuję za napisanie mi o problemie, było to spowodowane jednym z komentarzy, ale już naprawiłam sytuacje. :-)

   Usuń
 61. Cudny wpis, jak zwykle w samo sedno! Moją pasją jest malowanie,choć nie oszukuję się, że mam wielki talent. A maluję na czym się da... koszulkach, kubkach, podkładkach, płótnach. Ależ to relaksuje! No i kręcenie kosmetyków, ale ostatnio mam mało czasu.

  OdpowiedzUsuń
 62. Czasami mam wrażenie, że ludzie są pozbawieni pasji, dlatego im się nudzi i niestety często uwsteczniają się. A to pasje nas rozwijają, a czasem sprawiają, że po prostu chce nam się żyć. Moimi pasjami były górskie wędrówki, joga i masaż. To mnie wyciszało, dawało mi energii i motywacji było jak tlen. Kiedy stanęłam w takim momencie kiedy było już pewne, że nigdy nie będę masować ani pokonywać pionowych ścian w górach, nie było łatwo. Można było się załamać, ale ja znalazłam nową pasję: zioła, tworzenie swoich kosmetyków, a w końcu blog. Przypomniałam sobie o kryminałach, które leżały odłogiem. Teraz robię właśnie to: uczę się, testuję, piszę, czytam, oglądam... Pasja sprawiła, że zachciało mi się żyć :)

  OdpowiedzUsuń
 63. Moją pasją poza blogowaniem jest rękodzieło, aktualnie trochę mi się znudziło, ale wcześniej przez klika lat byłam zafascynowana papierową wikliną i innymi różnymi wyrobami diy :)

  OdpowiedzUsuń
 64. Ja dalej szukam :) na chwilę obecną wszystko nudzi mimsię po chwili..

  OdpowiedzUsuń
 65. Oczywiście jak zwykle zgadzam się z Tobą też wielu rzeczy się chwytałam w swoim życiu i cały czas staram się "próbować nowego" :) Jeśli czegoś nie zrobimy, nie spróbujemy nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy to by nam się podobało :) I mogło by nas ominąć coś co daje nam radość w życiu:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 66. Czytaj książki... w sensie do posta ;P.

  OdpowiedzUsuń
 67. Blogowanie podobało mi się od dziecka, ale mniej więcej na początku tego roku zdałam sobie sprawę z tego, że to coś bardzo poważnego i w taki sposób odkryłam, że jest to moja prawdziwa pasja. ;]

  OdpowiedzUsuń
 68. Ja lubię wszystko co związane jest z językiem niemieckim i hiszpańskim, gotować,czytać książki,teraz też i blogować chociaż różnie mi to wychodzi ale ciągle się staram :) moje pasje zależa w głównej mierze od punktu siedzenia :) mam milion pomysłów na minutę i nigdy się nie nudzę zawsze znajdę sobie zajęcie ale się rozpisywałam :D

  OdpowiedzUsuń
 69. Wpis idealny dla mnie. Moje dni prawie codziennie wyglądają tam samo. Już od kilku lat szukam pasji. Takiej, która pochłonęłaby mnie bez końca. Często czepiam się różnych rzeczy ale rezygnuję - taniec towarzyski, kółko malarskie, gitara elektryczna, karate. Staram się jak najbardziej urozmaicać codzienność ale ciężko mi to wychodzi. Jestem dużą towarzyską zamkniętą w ciele zakompleksionego introwertyka. Póki co czepiłam się pisania książki. Prawie codziennie zasiadam i piszę 1-2 strony w wordzie. Lubię to, jak zaczynam to mogłabym pisać i pisać. Na razie to jest moim hobby, lecz zastanawiam się kiedy mi się znudzi.

  OdpowiedzUsuń
 70. Mam bardzo dużo pasji. Jedne porzucam, do innych wracam. Jeśli mam trudne dni, to zaczynam haftować naszyjniki.

  OdpowiedzUsuń
 71. Przeczytałam ten post z uśmiechem na twarzy... :-) Dodaję do obserwowanych i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 72. Świetny post i genialna autorka :) Blog ciekawy i bardzo inspirujący, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i to jest najważniejsze :) Zdecydowanie będę zaglądała częściej :) Powodzenia i czekam na więcej, buziaki!

  Zapraszam do siebie :) nicoolblog.blogspot.com oraz na mojego fanapge www.facebook.com/NicolKolcia

  OdpowiedzUsuń
 73. jest wiele rzeczy, które lubię robić.. w ostatnim czasie chętnie sięgam do książek i pracuję nad zdobieniem paznokci - zdecydowanie nie mam zdolności manualnych i nie idzie jakoś super, ale trening czyni mistrza :D

  OdpowiedzUsuń
 74. Jak zawsze pozytywny i ciekawy post:)
  Muszę przestać się zrażać.

  OdpowiedzUsuń
 75. O ja też wiele lat szukałam czegoś co będę chciała i lubiła robić, próbowałam wielu rzeczy był chór, karate, bieganie, treningi, nauka języków, ogród i wiele wiele innych. Niestety wszystko dość szybko mnie nudzi, ale od ponad dwóch lat prowadzę swojego bloga i wciąga mnie to coraz bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 76. Uwielbiam ludzi z pasją, bo wiem jak to jest posiadać coś co kochasz i czujesz się w tym spełniona. Mam 28 lat, a moją pasję odkryłam dopiero 3 lata temu, ale jak już ją odkryłam to pokochałam całym sercem. Moda to jest to co mnie uszczęśliwia i żałuję jedynie, że nie odnalazłam tego szczęścia przed rozpoczęciem studiów bo poszłabym od razu na inny kierunek, ale może tak miało być :)

  OdpowiedzUsuń
 77. A ja lubię podróżować, zwiedzać, spacerować i zbaczać z utartych turystycznych szlaków, sporo czytam, biegam, uwielbiam gotować, czytać i prowadzę bloga. czasem nawet zrobię coś hand made typu przeróbki butów czy innych ciuchów więc chyba nie jest ze mną źle;))

  OdpowiedzUsuń